TLMOČENIE OBRÁZ0K

TLMOČENIE


Tlmočenie (neúradné)

 • Konsekutívne tlmočenie

  - Využíva sa najmä pri obchodných rokovaniach. Tlmočník je vždy prítomný medzi účastníkmi, prejav rečníka si môže pomocou tlmočníckeho zápisu zaznamenať a keď po niekoľkých vetách rečník svoj prejav preruší, tlmočník informácie pretlmočí do cieľového jazyka.
 • Simultánne tlmočenie (kabínkové)

  - Je vhodné pri vyššom počte účastníkov, napr. na konferenciách. Pri tomto type tlmočenia je potrebná tlmočnícka technika (zvukotesná tlmočnícka kabína, mikrofóny, slúchadlá...). Rečník hovorí svoj neprerušovaný prejav do mikrofónu, pričom tlmočník ho počúva cez slúchadlá a zároveň tlmočí do cieľového jazyka. Táto forma tlmočenia je náročnejšia, preto pri nej treba vždy dvoch tlmočníkov, ktorí sa po určitých úsekoch pravidelne striedajú.
 • Šušotáž

  - Je to druh simultánneho tlmočenia, ktoré sa realizuje šepkaním do ucha poslucháča. V porovnaní s konsekutívnym tlmočením šetrí čas a nie je pri ňom potrebná tlmočnícka technika, no pre tlmočníka a najmä pre jeho hlasivky je značne namáhavé. Najčastejšie sa používa pri dvojstranných rokovaniach alebo v skupinách, s malým počtom účastníkov, ktorí nehovoria rovnakým jazykom.
 • Osobný tlmočník

  - Sprevádza zahraničnú návštevu, napr. pri prehliadke mesta, pri pracovnom obede, prípadne asistuje pri ubytovaní v hoteli a pod. Môže tlmočiť konsekutívne alebo simultánne (šušotáž).

Úradné tlmočenie - Súdne tlmočenie

 • Súdne tlmočenie

  - Jeho cieľom je zabezpečiť osobám, ktoré nehovoria slovenským jazykom, právne korektný kontakt so štátnymi inštitúciami. Súdne tlmočenie vykonáva súdny tlmočník a využíva sa na tlmočenie svadobného obradu, súdneho pojednávania, prípadne iného úradného styku.
HOT-LINE
Sme tu pre vás na nasledovných kontaktoch:
0948 916 384
ŽIADOSŤ O PONUKU
Pošlite si svoju žiadosť online. Šetríme váš čas aj peniaze

Vedeli ste, že...

...spolu s tlmočením si môžete u nás objednať aj tlmočnícku techniku?

...každý deň nám príde aspoň jeden ďakovný e-mail? Prečítajte si reakcie našich klientov!

...poskytujeme nadštandardný zákaznícky servis a klientov vždy prekvapí naše príjemné vystupovanie?Prekladač textu
Využite pre jednoduché preklady bezplatný online prekladač textu, ktorý obsahuje až 36 kombinácií jazykov.